Číslo 23.199027. března

OBSAH:
Úvodem
BT prosí a informuje:
Fotografie M31
Kresby Jupiteru

Úvodem

ANO, jaro je tady. A s ním i nový Bílý trpaslík. AHOJ !!!

"...., že pozdravuju apače a že začnu pracovat, jak se trochu zabydlím....", to vám všem vzkazuje Leoš ze svého nového stanoviště. Jeho adresa zní: L. O., VÚ 1735/CHX, 339 01 Klatovy. PS: "... adresu zveřejni v nejbližším BT, ale evidenci APO budeš zatím muset dělat ty". Takže všechna pozorování pořád posílejte ke mně.

OBSAHtiskJirka Dušek


BT prosí a informuje:

  • Milan Antoš vzkazuje, že v pražském antikvariátu (Myslíkova lO, Praha 1) mají šest výtisků publikace: Perek, Kohoutek ( Catalogue of Galactic Planetary Nebulae. Cena výtisku 60 Kč. Zašlou i na dobírku.
  • Ze zvláštních informačních kanálů jsem se dozvěděl, že došlo k změně osazenstva Říše hvězd. Šéfredaktorem bude pan Jiří Grygar, výkonným redaktorem pak pan Pavlousek ....
  • U příležitosti nadcházejícího semináře vyjde zvláštní číslo BT. Dostanou ho všichni účastníci + apači, kteří se nezúčastnili.
  • Neváhejte a přispějte do Bílého trpaslíka. BT by mohl klidně vycházet v rozsahu 8 stran. Jenže tam nechceme přispívat jenom my. Jaký bude BT záleží i na vás.
  • Kometa Austin dosud neobjevena. 25. 3. 1990.

OBSAHtiskJiří Dušek, Leoš Ondra


Fotografie M31

OBSAHtiskMilan Antoš


Kresby Jupiteru

Přesto, že se APO zajímá pouze o nepohyblivé objekty, když jsem tyto kresby uviděl, musel jsem je dát do BT. Bohužel jsou tak miniaturní, že v této chvíli nevím jak vyjdou xeroxem. Snad dobře. Zhotovil je Martin Konečný, refraktorem 70/875, zv. 146x. Na tak malý přístroj to jsou přímo báječné kresby. Na jejich základě zhotovil i synoptickou mapku. Sever je u všeho dole.

Doufám, že i ostatní apači kreslí ....

OBSAHtiskJiří Dušek